Yeni Windows 10 tasarımı yolda!

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 10 kullanıcıları, uzun zamandır tasarım tarafında değişik olmamasından şikayetçiydi. Ancak Microsoft Ürün Müdürü Panos Panay, yaptığı paylaşım ile değişiklik bekleyenleri rahatlattı. Bu paylaşıma göre Windows 10’un tasarımında büyük değişiklikler olacak. Peki, yeni Windows 10 tasarımı nasıl olacak?

Yeni Windows 10 tasarımı yolda!

Microsoft yetkilisi tarafında yapılan paylaşım, Windows’un geçmiş sürümlerinden de bazı kareleri bize gösteriyor. Sonunda ise Windows 10’a gelecek yenilikleri görüyoruz. En çok dikkat çeken unsur ise Windows kilit ekranındaki yazı tiplerinin değişmiş olması olarak göze çarpıyor. Ayrıca başlat menüsünün de tasarımsal olarak yenilendiği görülüyor. Tasarımının yanı sıra işlevsellik konusunda da daha iyi bir hale getirilmesi bekleniyor.

View this post on Instagram

The team made this video to celebrate making it to 1 billion MAD on Windows 10 and I wanted to share it with all of you. Now at a time when so much of our work and communication is taking place through our devices, it’s especially humbling to know that Windows can help empower a billion people to stay connected to the things and people they care about #Windows

A post shared by Panos Panay (@panospanay) on Mar 19, 2020 at 12:47pm PDT

Yeni Windows 10 tasarımı, Microsoft’un tasarım anlayışı olan düz ve genel tasarım anlayışını sergiliyor. Bu tasarımın kullanıcılar için daha verimlilik odaklı olduğu belirtiliyor. Zaten benzer tasarımı Microsoft’un birçok ürününde görüyoruz.

Bu tasarım güncellemesinin kullanıcılara ne zaman ulaşacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak Microsoft yetkilisi tarafından duyuru yapılması, çok ileri bir tarih olmadığını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest