Windows 10 güncellemeleri için beklenen karar!

Windows 10 güncellemeleri ile gündeme gelen Microsoft, ne yazık ki güncellemelerin neden olduğu sorunlarla anılıyor. Bu sorunları ortadan kaldırmak isteyen ABD’li yazılım şirketi, Corona virüsü yüzünden yeni bir karar aldı.

İsteğe bağlı olan Windows 10 güncellemeleri askıya alındı!

Microsoft tarafından yapılan açıklamada Corona virüsünün etkisi vurgulandı. Bu ay içerisinde dağıtılması planlanan bütün opsiyonel Windows 10 güncellemelerinin askıya alındığı belirtildi. Yeni kararın istikrar ve güvenilirlik için alındığı ifade edildi.

Bu bağlamda her ayın üçüncü veya dördüncü haftasında yayımladığı opsiyonel güncellemeler ile kullanıcılarını destekleyen Microsoft, son zamanlardaki aksaklıkları dikkate aldı. Birçok kullanıcı bu kararı sevinç ile karşıladı.

 

Yazılım firması, gereksiz ve işlevsiz olan güncellemelerin kullanıcıları etkilemesini istemiyor. Zira birçok kişi evden çalışmaya başladı. Peki Windows 10 güncellemeleri adına belirlenen yeni yol haritası nasıl?

Kendi kullanıcılarının bilgisayarlarında herhangi bir aksaklık görmek istemeyen Microsoft, isteğe bağlı olan güncellemelerin fişini, şimdilik, çekti. Bu yazılımların tekrar ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil.

 

Microsoft’un yeni hamlesi, 1809, 1903 ve 1909 sürümleri de dahil olmak üzere, Windows 10’un bütün ilgili sürümlerini etkiledi. Ayrıca “Windows 10 1909 Build 18363.836” isimli yeni bir güncellemenin daha yayımlandığı ortaya çıktı.

Son olarak Microsoft, isteğe bağlı olan güncellemelerini herhangi bir güvenlik yaması ile birleştirmiyor. Bu yeni karar için neler düşünüyorsunuz?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest