Windows 10 çalıştır geçmişini temizleme

Merhaba Arkadaşlar,  Windows 10 çalıştır geçmişini temizleme’yi göstermeye çalışacağım lütfen adımları tek tek takip ederek yapınız.

 

  1. Kayıt geçmişini çalışma geçmişini silmek için kullanıyoruz, bu nedenle başlatmak için Windows tuşuna ve R’ye aynı anda basarak Çalıştır kutusunu açın. Çalıştıra regedit yazın ve kayıt editörüne gitmek için enter tuşuna basın.
  2. Yukarıdaki adım, kayıt defteri düzenleyicisini açmanıza yol açacaktır. Kayıt editöründe HKEY_CURRENT_USER adresine gidin
  3. HKEY_CURRENT_USER dizininde, çok sayıda alt dizin görebilir, Software klasörünü bulabilir ve açabilirsiniz.
  4. Şimdi Computer \ HKEY_CURRENT_USER \ Software Yazılımda, klasör Microsoft adlı alt klasöre gider.
  5. Computer \ HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft ‘dan Windows> CurrentVersion klasörüne gidin.
  6. Şu anda, Computer \ HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion Şimdi Explorer dizinine gitmeliyiz. Explorer dizinine gitmek için aşağı kaydırın ve Explorer klasörünü bulun.
  7. Explorer klasörünü açtıktan sonra aşağı kaydırın ve RunMRU adlı klasörü bulun.
  8. Burada (Computer \ HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ RunMRU), Windows’taki çalışma geçmişini temizleyebileceğimiz dizin.

Sağ tarafta, gördüğünüz her şey run komutları geçmişidir, bu dosyaya sağ tıklayın ve dosyayı silin. Takıldığınız noktalarda yorum kısmından yazabilirsiniz.

Ömer Sorguç

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest