USB Girişini Nasıl Kapatabiliriz ?

Merhaba Arkadaşlar , Bu makalemizde USB Girişini Nasıl Kapatabiliriz ? Bu soruların cevabını vermeye çalışacağım.

Bilgisayarda Usb Girişi Nasıl Kapatılır yada Usb port nasıl kapatılır sorusunu cevap vermeden önce Günlük hayatta kullanılan bilgisayarlarda genel anlamda çoğu bilgisayarda meydana gelen ortak problemlerden bir tanesi usb giriş yerlerinden takılan flash bellek ile bilgisayara bulaşan virüslerdir. Özellikle iş ortamlarında çok birden fazla kullanıcının olduğu ortamlarda bu gibi virüslerin bulaşma riski oldukça yüksektir. Çünkü bazen bilgisayara ortak kullanımda olduğundan bazı problemlerin önüne geçmek bir hayli zordur. Bunun tek yolu var usb girişi kapatma yada usb port kapatma dır. Usb port kapatırsak Bilgisayarda Usb Girişi Nasıl Kapatılır yada Usb port nasıl kapatılır sorusunun cevabını vermiş olacağız. Hazırsanız başlayalım;

Usb Port Kapatma

Usb girişi kapatmak için Bilgisayarımızdan başlat menüsünden devam ediyoruz. Başlat>>Çalıştır;

Başlat Menüsünden usb girişi kapatma işlemi için  Çalıştır Yazılınca 1 numaralı alanda 2 numaralı alanda Gelen programı tıklayarak yada  Enter tuşuna basınca 3 Numaralı Çalıştır Penceresi açılacaktır. Açılan pencerede “regedit” yazarak Tamam düğmesine tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra; Kayıt defteri Düzenleyicisi penceresi açılacaktır. Bu uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin veriyor musunuz diye soracaktır. Orada Evet diyerek devam ediyoruz. Açılan pencerede Usb girişi kapatma işlemi için

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor

yolunu izliyoruz.

Açılır pencere komple resime sığmadığından devamını aşağıda ek olarak sizlere çıkardım. En sonunda USBSTORE tıkladıktan sonra ekranın hemen sağ tarafında açılan pencerede start öğesini bularak usb girişi kapatma için çift tıklıyoruz.

Çift tıklandıktan sonra karşımıza aşağıda resmi verilen “DWORD Değerini düzenle” penceresi açılacaktır. usb port kapatma işlemi buradan yapılacaktır.

Değer verisi kısmını “4” olarak değiştiriyoruz. Genel olarak usb  girişleri açık olduğunda 3 olarak gelecektir. Bunu 4 diye değiştirip  Taban Kısmını is Onaltılık olarak seçip Tamam tuşuna basarak usb girişi kapatma yada usb port kapatma işlemlerini başarılı şekilde bitirmiş oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest