Outlook eklerini kayıt edememe ve açamama problemi çözümü

Merhaba Arkadaşlar,

Bugünkü yazımız outlook problemi hakkında ,

Microsoft Outlookta, Ekli Dosya Açma ve kayıt Edememe Problemi nasıl çözülür? bakalım.Bu tarz outlook problemleri,ekli dosya gönderimi fazla olan kullanıcılarda yada domain yapısında aynı bilgisayar üzerinden birden farklı hesap girişleri olduğunda veya dosyaların geçiçi olarak saklandığı “Temporary Internet Files” klasör izninin bozulmasından dolayı yaşanan bir problemdir.Bu sorunda karşınıza çıkıcak olan uyarı Mesajı Aşşağıdaki gibidir.”Dosya izinleri oluşturamılıyor.Dosya içinde oluşturmak istediğiniz klasöre sağ tıklayın,sonra da klasör üzerindeki izinlerinizi denetlemek için kısayol menüsünden özellikleri tıklayın.

Çözümü için; geçiçi dosyaların saklandığı “Temporary Internet Files” dosyasının yerine yeni bir “temp” dosyası oluşturarak REGEDİT kayıtlarımızdan bu yolu göstermemiz gerekecektir.Burada anlatılan ayarlar Microsoft office 2010 sürümünün kayıtlı olduğu bilgisayar üzerinden yapılıcaktır.Aynı yöntem diğer office sürümleri olan 2013-2016-2019 sürümleri ve işletim sistemi olarakta windows 10 / windows 7 geçerlidir.

Çözüm yolları;

-Bilgisayarımı tıklayıp C: sürücüsünün içine “temp1” isminde bir klasör oluşturun.
-Başlat-çalıştır gelerek “regedit” yazıp Enter basın.
-Gelen ekranda şu yolu Bulun;
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\Outlook\Security\

Sizde kurulu olan office sürümüne göre 14.0 rakamı farklı olabilir.Örneğin bende Office 2010 sürümü olduğu için 14.0 klaösürü gözükücek.Örneğin bu değer office 2013 sürümünde 15.0 olarak gözükür.

-Sağ bölmede bulunan “OutlookSecureTempFolder” öğesini çift tıklatın.
-Değer verisi alanını silip C: sürücüsü içine oluşturduğumuz klasörün yolunu belirticeksiniz.Örneğimizde biz “temp1” olarak klasör oluşturmuştuk.O satıra “c:\temp1” şeklinde yazmalısınız.

Ayarların geçerli olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatıp,Outlook hesabınıza dosya ekleme yada gelen ekli dosyaları tıklayıp görebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest