Klavyede TL(₺) Simgesi İşareti Nasıl Yapılır

Bilgisayarınızda Türk Lirasın işaretin yapmak oldukça kolay fakat bilmeyenler için oldukça zor olan bir işlem, Klavyede Tl işareti nasıl yapılır? Klavye ₺ tl işaretin yapmak için her hangi bir program ihtiyacınız yok. Yeni sürüm olan bütün Bilgisayarlarda bu işlemi çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Yeni Türk lirasın simgesin değişmesiyle bir çok kişi yeni simgenin klavye üzerinden nasıl yapılacağının merak etmeye başladı. Özellikle finans ve muhasebe birimlerin akılında bu soru işaretin bizde araştırdık. Araştırmalarımız sonuçunda oldukça basit olan ₺ simgesin nasıl yapılacağın bulduk ve sizler için özetleyip anlatacağız. İşte detaylar…

Bilgisayarda Klavyede TL(₺) Simgesi İşareti Nasıl Yapılır

Bilgisayar Klavye’nizde Kısayol ile ₺ simgesi yapmak

Klavylerin üzerinde TL simgesi bulunmamaktadır. Bundan dolayı TL simgesin yaparken 2 farklı tuşun kombinasyonu kullanarak ₺ işaretin bulabiliriz.

Klavye’nin üzerinde bulunun ” Alt Gr ile T” tuşuna birlikte basın sonra eliniz kaldırın. Ortaya  simgesi çıkacaktır. İlk önce Alt Gr basıp daha sonra T harfin basmanız gerekiyor. Sonra ortaya çıkan  simgesin istediğiniz şekilde kullabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest