God Mode Nedir? Nasıl Aktif Edilir?

God Mode Nedir?

Windows’un ilk vista versiyonu ile karşımıza çıkan God Mode özelliği diğer işletim sistemleri olan Windows 7,8,10 sürümlerinde de sunmaya devam etti.God Mode (Tanrı Modu) işletim sisteminizin bütün ayarlarını tek bir klasör içinde toplamaktır.Böylece sistem ayarları için farklı menülerde geçiş yapma zorunda kalmayacaksınız.Özellikle benim gibi bilişim sektöründe çalışan arkadaşlar için çok kullanışlı bir özelliktir.Bu mod bir uygulama veya bilgisayarınıza kurulan bir program değildir.Bilgisayarınızın masaüstüne oluşturması son derece kolay basit bir kısayoldur.

God Mode (Tanrı Modu) Nasıl oluşturulur.

  • Bilgisayarınızın masaüstüne bir “yeni klasör” oluşturun.
  • Oluşturmuş olduğunuz bu yeni klasörün adını verdiğin kod ile değiştiriniz.
    GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} (burdan kopyalayıpta yapıştırabilirsiniz.)
  • İsmi değiştirip Enter tuşuna bastıktan sonra klasörünüzün ikonu God Mode ikonu haline gelicektir.

 

Gode Mode Özelliğinin Getirdiği Kolaylıklar;

Bu özellik ile bilgisayarınızın donanımsal,gerek yazılımsal kısaca ayarlanabilir bütün özellikleri tek klasör altında toplanmış olucaktır.Bilgisayar özelliklerinden en çok kullanılan Ekran, Klasör Seçenekleri, Yazı Tipleri ve Ağ ve Paylaşım Merkezi gibi ayarlara tek klasör altında ulaşabileceksiniz.
Örneğin network ayarlarına girmek istediğinizde denetim masasına girmenize yada sağ alt köşeden network ayarlarını tıklamanıza gerek kalmayacaktır.Veya Aygıt Yöneticisine mi gireceksiniz. Denetim Masası ile uğraşmayın. God Mode ile hemen anında görüntü yapın.GodMode’u kullanarak ayarları tek bir yerden görebilir ve yönetebiliriz.

 

Windows 10, God Mode yoluyla şu an itibariyle yaklaşık 250 ayar sunuyor.Oluşturmuş olduğunuz God Mode kısayolunu masaüstüne görmek istemezseniz eğer size en kullanışlı tavsiyemiz altta bulunan araç çubuğunuzun üstüne bırakmanız olucaktır.

One thought on “God Mode Nedir? Nasıl Aktif Edilir?

  1. Kesinlikle her windowsda olması gereken bişey özellikle son guncellemeden sonra denetim masası için sart

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest