Bilgisayar Adı Nasıl Değiştirilir ?

Merhaba Arkadaşlar , Bilgisayar Adı Nasıl Değiştirilir ? bu soruya cevap vereceğiz ama öncesinde ;

 

Bilgisayar Adı Nedir?

Bilgisayar Adı Nasıl Değiştirilir sorusu aslında herkes tarafından çok merak edilen bir konu haline geldi. Özellikle kurumların ve kişilerin teknolojiye olan ilgilerin artması beraberinde network altyapısının gelişmesine dolayısıyla network ağları arasında iletişim için Bilgisayar Adı önem kazanmaktadır. Çünkü uzak masaüstü bağlantı yapmaları durumunda yada Network Anlamında işlem yapmaları vs. gibi durumlarda önem arz etmektedir. Bilgisayar adı bir anlamda Bilgisayar Kimliği olarak da ele alınabilir. Şimdi Başlayalım Bilgisayar Adı nasıl değiştirilir sorusuna cevap verelim.

Bilgisayar Adı Değişme

3 farklı yöntem kullanarak sonuca ulaşabiliriz.

Bilgisayarım menüsünden Bilgisayar Adı Değişme

Bu yöntem her kesimin bildiği klasik sağ tıkla özellikler vs. devam eden süreç aşağıdaki resimde gösterilmiştir.Öncelikle Bilgisayarın Başlat Menüsünden devam ediyoruz. Masaüstü simgelerinden Bilgisayarım simgesine giderek sağ tıklayıp özellikler yolunu izleyerek Bilgisayar Adı değiştirme yapabiliriz.

Resimde Görüldüğü gibi Bilgisayar Adı yazıldıktan sonra Tamam tuşuna basıldığında Windows Tarafından Uyarı içerikli mesaj alacaksınız. Bu mesajın dediğini yerine getirirseniz. Başarıya ulaşmış olursunuz.

Bu uyarıya tamam dedikten sonra Bilgisayarınız Restart ederek Bilgisayar Adı Nasıl Değiştirilir sorunun cevabını almış olursunuz :)))

Çalıştır Komutundan Bilgisayar Adı Değişme

Bu Menü aslında kimsenin pek benimsemediği fakat kolay ve kısa bir yoldur. Başlat menüsünden Çalıştır yazarak Çalıştır penceresi açılır. Açılan pencerede sysdm.cpl yazılır ve Tamam tuşuna basılır.

Tamam tuşuna basıldıktan sonra Bilgisayar ayarlarını yapacağımız sistem özellikler penceresi açılır ondan sonra ki işleyiş aynı şekildedir.

Yine bu yöntemde de aynı şekilde uyarı verilecektir.

Buradan da tamam denildikten sonra Bilgisayar Adı Değişme veya Bilgisayar Adı Nasıl Değiştirilir kısımlarına cevap bulmuş oluruz.

Ayarlar Sekmesini Kullanarak Bilgisayar Adı Değişme

Bu sekmeden yine aynı şekilde diğer yollarda yapıldığı gibi Bilgisayar Adını Değişme işlemini yapabiliyoruz. Bunun için Başlat menüsünden Ayarlar Penceresine gidiyoruz. Bu arada kullanmış olduğunuz windows işletim sistemi farklı olabilir. Ben windows 10 kullanıyorum. Başlayalım;

Başlat>>Ayarlar>>Sistem>>Hakkında>>Cihaz Özellikleri>>Bu Bilgisayarı Yeniden Adlandır

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest