Android cihazların ekranını bilgisayara yansıtma

Android’inizin Ekranını PC’ye yansıtın!

Android işletim sistemli telefonunuz veya tabletinizin bilgisayara ve Mac pc’ye usb kaplosunu bağlayarak nasıl aktara biliriz?.Bilgisayarınızda telefon ekranını neden görmek isteyebilirsiniz? Mesela ben Mobil kategorisinde uygulama yada telefon ile ilgili makaleler yazarken telefon ekranını kayıt edip sonra bilgisayara taşımak benim için zaman alan birşey.Telefon ekranını pc’ye aktarıp telefon ekranı print screen yaparak görüntüleri almak daha kolay olduğu için yapıyorum veya bir uygulama geliştiricisi olabilirsiniz.Yaptığınız uygulamada ki değişiklikleri görmek için telefon pc arasında geçmektense kodlama yaptığınız pc üzerinden anlık olarak telefon ekranında uygulama geliştime sonuçlarını takip edebilirsiniz.Yada telefonun pc den şarz ederken bir yandan da sosyal medya hesaplarınız takip edebilirsiniz.

Başlamak için gerekenler:

  • Bilgisayarınıza Vysor Uygulamasını indirin.İndirmek için Bu LİNK tıklayabilirsiniz.
  • Telefonunuzu PC’nize bağlamak için bir USB kablosunu hazır edin.
  • USB hata ayıklaması modunu etkinleştirmek. (Yazı devamında nasıl yapıldığını anlatıyorum)

Ücretsiz olan Vysor programını bilgisayar yada mac indiriyorsunuz.Bilgisayar işletim sisteminize göre uygun olan sürümü tıklayıp indiriyorsunuz.Ben kendi örneğimde bilgisayarım windows tabanlı olduğu için “windows” tıklayıp vysor programını bilgisayarıma indirip kuruyorum.

Şimdi gelelim telefon tarafında yapılması gerekene.
Telefonunuzda “USB Hata Ayıklamatelefon Modu” varsayılan olarak kapalı gelmektedir.

Usb Hata Ayıklama Modu Nasıl açılır.

  • Android Tablet veya Telefonunuzun “ayarlar” sekmesine girin..
  • Aşşağılara doğru indikçe,“Telefon Hakkında” yada bazı modellerde “Cihaz Hakkında” yazan yere tıklayın.
  • Yine modellere göre “Yapım Numarası” yada “Derleme Numarası” yazan yere 7 defa art arda tıklıyorsunuz.
  • İlk girdiğiniz ayarlar sekmesine geri dönün.
  • Yeni bir menü olan “Geliştirici Seçenekleri” açıldığını göreceksiniz. Ona tıklayın.
  • USB hata ayıklaması yazısına görüceksiniz onu aktif hale getirin..
  • Bir izin isteyecektir. Onu onaylayın.

Android telefon/tablet tarafında yapılıcaklar bu kadar.

Artık android telefonunuzu bilgisayarınıza usb kaplo ile bağlayabilirsiniz.Ekrana yansıtmak için indirmiş olduğunuz Vysor programınızı çalıştırın.


Telefonunuzun usb kablosunu bilgisayarınıza takılıyken Vysor programını çalıştırdığınızda sağ üst köşede “View” sekmesinin aktif olduğunu görüceksiniz.Onu tıklıyorsunuz.Şimdi telefon ekranınıza bir uyarı gelicektir.Onu kabul ediyorsunuz ve telefon ekranını resimdeki gibi bilgisayarınıza yansımış olucaktır.

Burada küçük bir not daha ekleyeyim.Eğer kullanmış olduğunuz bilgisayarınızın ekran kartı paylaşımlı ve düşük özellikli ise görüntü kalitesi benimki gibi kötü olucaktır 🙂 yani benim pc ekran kartım pek kaliteli değildir.Sizin ekran kartınız ne kadar kaliteliyse görüntünüz o kadar net gözükücektir.

Takıldığınız,anlayamadığınız bir yer var ise lütfen yorum kısmında paylaşınız.Sizinde bildiğiniz farklı ve kolay yansıtma yöntemleri var ise onlarıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest